مغز احساسی
مغز احساسی را دریابیم
بهمن ۵, ۱۳۹۵
انضباط فردی
با ابزار انضباط فردی می‌توان برند شخصی قدرتمند ساخت
فروردین ۲۳, ۱۳۹۶
نمایش همه

بهترین خودت در جهان باش

بهترین خودت

بهترین خودت در جهان باش

جمله (بهترین خودت در جهان باش) جمله بسیار اغراق آمیزی به نظر می رسد اما انگیزه بسیار زیادی را ایجاد میکند. در این مقاله به بررسی راه های بهترین شدن در جهان می پردازیم. راه هایی بسیار ساده اما نیاز به تلاش مستمر در آنها. برای ساخت برند شخصی خود راهی جز بهترین شدن در جهان نیست. بهترین خود بودن در جهان شامل دو قسمت است که باید گام به گام به این موارد توجه شود. اولا بهترین خودت باش ثانیا بهترین خودت در جهان باش.

 به پیشنهاد یکی از اساتید خودم ، بعد از مدتها که در حال ترک رسانه های تصویری بودم ، فیلمی را از سایتی دانلود کردم و به اتفاق خانواده تماشا کردم. فیلم شلاق ((Whiplash)) با ساختاری بسیار عالی که در سراسر فیلم این واژه خشن و دردآور رو می شد لمس کرد . فیلم در مورد یه دانشجوی سال اولی در رشته موسیقی بود که برای بهترین بودن ، تمام تلاش خود را بکار میگرفت تا بتواند رضایت معلم سختگیر و بی رحم خود را جلب کند و او را در گروه موسیقی خود جای دهد. معلم وی از انواع توهین ها برای تحقیر شاگردش استفاده می کرد تا بتواند او را به یک ستاره در موسیقی تبدیل کند.

در قسمتی از فیلم به یکی از بهترین دیالوگ های آن برمی خوریم که در آن در یک گفتگوی دو طرفه بین معلم و شاگرد تمامی پیام فیلم به بیننده منتقل می شود.

معلم به شاگرد خود می گوید:

  • من میخواهم نوازنده ها را فراتر از چیزی که از خود تصور می کنند ، سختی بدم و به نظر من این کار بشدت لازم و مهمه و گرنه دنیا چگونه می خواد یک (( لوئی آرمسترانگ)) یا یک (( چارلی پارکر)) دیگه به خودش ببینه
دیگران این مقاله را هم خوانده اند  زندگی شگفت انگیز

و بعد این جمله کلیدی رو بیان میکنه:

  • هیچ عبارتی در انگلیسی خطرناک تر از ((کارت خوب بود)) نیست.

بهترین خودت

برای بهترین بودن در جهان باید هفت مانع را از پیش روی برداریم  و اگر پشت دیوار هر کدام از این موانع گیر کردیم ، دیگرانی هستند که مدال بهترین بودن در جهان را از شما خواهند گرفت .

مانع اول

وقت کافی برای این کار نداشته باشید :

مگر امکان دارد که در یک کار بهترین باشیم درصورتیکه زمان کافی برای آن صرف نکرده باشیم؟ این از نا ممکن هاست. تمامی زندگی مردان بزرگ و موفق دنیا را که مطالعه می کنیم ، میبینیم  که تمام جوانی خود را صرف علائق خود نمودند تا اینکه به اهداف خودشان برسند . صرف زمان از بدیهیات بهترین بودن در جهان است

مانع دوم

بترسید

مغز نسبت به ناشناخته ها و انجام کارهایی که تا کنون انجام نداده است ، واکنش ترس را از خود بروز می دهد و باعث عدم انجام کار میگردد. کسانی که برای بهترین بودن در جهان تلاش میکنند ، مغز خود را در نسبت به شرایط جدید پیش رو آماده می کنند و برای خود مسیر عصبی جدیدی ایجاد میکنند و با این کار ، ترس را از بین میبرند.

مانع سوم

در مورد آن زیاد جدی نباشید :

 جدی نبودن در کار یکی از عوامل عدم تحقق بهترین شدن در جهان است. اگر در کار خود جدی نباشیم و آن را بعنوان یک تفریح و سرگرمی در نظر بگیریم ، هیچگاه نمی توانیم در زمینه کاری خود بهترین باشیم.

مانع چهارم

علاقه و اشتیاق خود را برای انجام کار از دست بدهید و یا تنها به عادی بودن قانع باشید :

 برای بهترین شدن در جهان باید نسبت به کار خود علاقه جدی داشته باشیم و همواره انگیزه و اشتیاق خود را برای بهترین بودن حفظ کنیم. یک بار دیگر آخرین جمله معلم به شاگرد خود را مرور کنیم:

  • هیچ عبارتی خطرناکتر از (( کارت خوب بود)) وجود ندارد.
دیگران این مقاله را هم خوانده اند  درست فکر کردن به روش نوشتن

هیچگاه نباید از کار روزانه خود راضی باشیم و همواره در مسیر تلاش برای افزایش عملکرد خود قرار بگیریم و این شعار را با خود تکرار نمائیم : هر روز بهتر از دیروز

مانع پنجم

بجای تمرکز بر روی بلند مدت ، بر کوتاه مدت تمرکز کنید :

بهترین شدن در جهان یک شبه حاصل نمی گردد و اگر به فرض محال هم حاصل شد ، در کوتاه مدت تمامی رقیبان از شما بهتر خواهند شد . پس برای بهترین شدن در جهان باید اهداف بلند مدت داشت.

مانع ششم

انتخاب کاری که در آن استعداد ندارید :

 انتخاب شغلی که به آن علاقه داریم و همچنین شغلی که در آن استعداد کافی را داریم ، همچون دو بال عمل می کنند و شما را تا موفقیت خواهند برد. اما اگر بر اساس شرایط کنونی اقتصاد جامعه،شغل   خود را انتخاب نمودیم ، بطور حتم در دراز مدت ، انرژی خود را به هدر داده ایم.

مانع هفتم

پول کافی نداشته باشید :

جزو ضعیفترین موانع است و هرکس که از موانع دیگر عبور کند بطور قطع از این مانع نیز براحتی عبور خواهد کرد.هرچند اگر در شروع کار سرمایه کافی داشته باشیم ، مسیر راحت تری را خواهیم پیمود اما کافی نیست و به عوامل دیگری نیز بستگی دارد که آنها را در قالب موانع مرور کردیم.

مقاله خود را با جمله یکی از بزرگان علم موفقیت به پایان می رسانم.

وقتی کار مهمی انجام میدهیم ، موفق میشویم .وقتی زود تسلیم می شویم ، شکست می خوریم.

وقتی در کاری که انجام میدهیم ، بهترین در جهان هستیم موفق می شویم. وقتی خودمان را با کارهایی مشغول میکنیم که جسارت رها کردن آنها را نداریم ، شکست می خوریم. پس تلاش کنید با برند خودتان ، بهترین خودت در جهان باشی.

دیگران این مقاله را هم خوانده اند  درست فکر کردن با نیروی پرسش قسمت دوم

 

1 دیدگاه

  1. احمدذوالفقاری گفت:

    سلام
    آیا جمله کارت خوب بود ایجاد انگیزه مثبت برای بهترین بودن نمی کند!
    در غیر این صورت که باعث از بردن انگیزه می شود……

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =