مغز منطقی
مغز منطقی را دریابیم
دی ۱۹, ۱۳۹۵
مغز احساسی
مغز احساسی را دریابیم
بهمن ۵, ۱۳۹۵
نمایش همه

زندگی شگفت انگیز

زندگی شگفت انگیز

زندگی شگفت انگیز

زندگی شگفت انگیز

اولین بار بود که واژه زندگی شگفت انگیز با برند خود در ذهنم شکل می گرفت. به پیشنهاد یکی از دوستان فیلمی رو دیدم که در نوع خودش بی‌نظیر بود.فیلم “زندگی شگفت انگیزی است ” فیلمی که زودتر از زمانه خود اولین بار در بیستم دسامبر سال ۱۹۴۶ بر پرده سینما رفت و معنای واقعی زندگی شگفت انگیز را به نمایش گذاشت. این فیلم بااینکه کاندید جوایز در بخش‌های متعدد ازجمله کاندید بهترین فیلم و بهترین کارگردان شده بود اما به هیچ‌کدام از این جوایز دست پیدا نکرد شاید به‌این‌علت که برای خیلی‌ها یک فیلم تخیلی به‌حساب می‌آمد و یا به دلیل معضلات روحی مردم پس از جنگ جهانی، با اقبال عمومی مواجه نشد . اما با گذر زمان ، رفته‌رفته فیلم جایگاه واقعی خودش را پیدا کرد. مثلاً در سال‌های ۱۹۹۸تا ۲۰۰۸ این فیلم از سوی انجمن فیلم آمریکا به طرق مختلف در فهرست صد فیلم برتر تاریخ سینما قرار گرفت و انستیتوی سینمای آمریکا فهرستی از صد فیلم پرمغز و گیرای تاریخ سینمای آمریکا انتشار داده که این فیلم در رأس آن‌ها قرار دارد و همین چند سال پیش در یک نظرخواهی به‌عنوان «امیدبخش‌ترین فیلم تاریخ سینما» انتخاب شد.

زندگی شگفت انگیز

زندگی شگفت انگیز

فیلم”زندگی شگفت‌انگیزی است” روایتگر سرگذشت مردی است که از دوران کودکی به دلسوزی و کمک به همنوع خود می‌پرداخت و رؤیای سفر به دور دنیا را در سر می‌پروراند اما هر بار به دلیل احساس مسئولیت و برای کمک به همنوع ، تحقق این رؤیا ، دور از دسترس می‌نمود و سرنوشت وی در طول دوران نوجوانی و جوانی چنان رقم می‌خورد که گویا روزگار با او سر ناسازگاری دارد وازنشان دادن روی خوش خود به این مرد خوش‌نام در شهرش ؛ استنکاف می‌کند تا جایی که وی را در معرض بی‌آبرویی و ورشکستگی قرار می‌دهد و علیرغم دعای با اخلاص وی در شب کریسمس برای رهایی از مشکلات مالی پیش رو ، باز از جانب روزگار ، مشت محکمی خورده و او را به مرحله بی‌هویتی و ناامیدی مفرط می‌کشاند و تنها راه نجات خویش را در خودکشی و نیستی می‌بیند و آرزوی مرگ را برای خود انتخاب می‌کند غافل از اینکه تمامی مردم شهر ازجمله زن و بچه وی دست به دعا برداشتند و برای سلامتی و رهایی او از مشکلات ، خدا را برای کمک فرامی‌خوانند. خدایی که برای مرد داستان ما ، فرشته‌ای را می‌فرستد تا او را نجات داده و به او نشان دهد که در نبود وی ، چه سرنوشت‌هایی که علیرغم خواسته‌اش ، رقم می‌خورد و باعث بی‌رمقی و یکنواختی زندگی اطرافیان می‌گردید. مردی که تمامی کمک‌هایش و دلسوزی‌هایش در دفتری در ورای این جهان ثبت گردیده تا درزمانی خاص که اکنون است ، دست بکار شوند و او را به زندگی برگردانند. مردی که فهمید در نبودش ، تمامی مردم اطراف راه‌آهن شهرش مرده‌اند زیرا که آن‌ها توسط برادری که در کودکی به دستش  نجات‌یافته بود ، حمایت نشدند. و با این اتفاق ، دوباره شور و شوق زندگی را بازمی‌یابد و به‌تمامی اتفاقات خویش حتی زندانی شدنش ، لبخند می‌زند و با آغوش باز پذیرای تمامی رویدادهای اطرافش می‌شود. همین تفکر باعث رهایی وی از بند ورشکستگی و نجاتش توسط انسان‌هایی می‌شود که روزی خود برای آنان کاری کرده بود. باز به انسان‌ها دل می‌بندد و به زندگی برمی‌گردد.

دیگران این مقاله را هم خوانده اند  مغز احساسی را دریابیم

همه روزگاری همچون مرد قصه ما به‌نوعی این داستان را تجربه نموده‌ایم. پررنگ‌تر یا کمرنگ‌تر ، طولانی‌تر یا کوتاه‌تر. گاهی روزگار بر وفق مراد و میل و گاهی برخلاف مراد و خواسته. چه بسیار افرادی که خود را به دست سرنوشت سپردند و بهترین‌ها برایشان رقم خورد و چه بسیار انسان‌هایی که حتی با برنامه‌ریزی و هدف گزاری دقیق خود ، سرنوشتی بسی تلخ و شوم را رقم زدند. چه تفاوتی است که ایجاد این تفاوت را می‌کند؟

هرچه که باشد و هر چه که هست ، سرنوشت و تقدیر را کسی برای ما رقم می‌زند که خود ، آن‌ها را به اعمال و نیات ما گره‌ زده است و با توجه به دل و زبان و رفتار ما نسبت به همنوع خود ، چنان حکایتی از ما را بر زبان‌ها می‌اندازد که تا چرخ گردون برمدار است ، هنوز نام ما برقرار است. نامی که در نبود ما همچنان به نیکی یاد می‌گردد و به تعبیر علمی ، نام ما  همواره برند خواهد ماند. یک زندگی شگفت انگیز با برند خود

همه ما به‌نوعی برند خودمان هستیم به شرطی که نوع‌دوستی و کمک به دیگران را در رأس کارهای خود قرار دهیم و مطمئن باشیم سرنوشت و تقدیر به بهترین صورت ممکن رقم خواهد خورد. باید چنان زیست که وجودمان باعث بهتر شدن دنیا برای زیستن شود و نبودمان ، الگویی برای آیندگان. زندگی شگفت انگیزی با برند خود داشته باشیم.

به یاد نام‌آوران آتش‌نشان در حادثه ساختمان پلاسکو تهران که بحق زندگی شگفت انگیزی داشتند آنهم با برند مقدس آتش نشانی. روحشان شاد.

دیگران این مقاله را هم خوانده اند  با ابزار انضباط فردی می‌توان برند شخصی قدرتمند ساخت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 13 =